Aleja gówniarzy
Cudowne dziecko
Daleko od
szosy
Edi
Kalosze szczęścia
Kapitan Sowa
na tropie
Kariera Nikodema Dyzmy
Kingsajz
Kroll
Niewiarygodne przygody Marka Piegusa
Pan Samochodzik kontra latające maszyny
Przypadek
Rzeczpospolita Babska
Stawka większa
niż życie
Trójkąt bermudzki
Ucieczka z
kina Wolność
Vabank
Vabank 2, czyli riposta
Zakazane piosenki
Ziemia
obiecana
 

 

 

Edi

Edi i Jureczek to dwaj zbieracze złomu. Mieszkają w opustoszałej fabryce przeznaczonej do rozbiórki. Tam gromadzą zebrane sprzęty. Edi ma szczególne upodobanie do kolekcjonowania książek. Czyta je skrupulatnie, dzięki czemu jest postrzegany w środowisku jako „intelektualista”. Wykorzystują to dwaj bracia, dystrybutorzy nielegalnego alkoholu. Proszą Ediego o pomoc w nauce ich 17-letniej siostrze, którą się opiekują po śmierci rodziców. Bracia bardzo dbają o to, żeby wokół „Księżniczki” nie kręcili się chłopcy, dlatego wybierają Ediego, bo wiedzą, że on się siostrze nie spodoba. Edi za bardzo ufa jednak dziewczynie i zostawia w jej pokoju klucz do mieszkania. Po 3 miesiącach okazuje się, że dziewczyna jest w ciąży. Aby kryć prawdziwego ojca dziecka, rzuca podejrzenie na Ediego.

W początkowych scenach filmu główny bohater Edi (Henryk Gołębiewski) wraz ze swym przyjacielem Jurkiem (Jacek Braciak)  udają się jak codziennie do skupu złomu, aby otrzymać pieniądze za swoje znaleziska. W filmie pokazano skup na ul. Pogonowskiego 57. (zdj.1 i 2)
Później przyjaciele idą do baru „Kalinka”, który znajduje się na rogu ul. Lipowej i Zielonej. (zdj. 3)
W jednej ze scen Edi i Jurek przemierzają ulice ze swoim wózkiem, w kolejnych ujęciach widoczny jest ryneczek warzywny przy ul. Legionów, w okolicach nr 41 (zdj.4), a także ul. Piłsudskiego z widocznym w tle kinem Silver Screen (zdj.5).
Gdy jeden z kolegów Ediego umiera, na skromny pogrzeb przybywają przyjaciele i rodzina. Scena rozgrywa się na cmentarzu na Zarzewie, w tle widać elektrociepłownię EC4 (zdj. 6).
Edi szukając złomu dociera do szkoły Księżniczki (Aleksandra Kisio), jest to budynek XIII LO na ul. Zuli Pacanowskiej, widoczny jest również fragment przyległego osiedla (zdj.7 i zdj.8)
W kolejnej scenie widzimy dom braci Księżniczki (Jacek Lenartowicz i Grzegorz Stelmaszewski). Znajduje się on przy ul. Traugutta 9, w okolicy skrzyżowania z ul. Sienkiewicza (zdj. 9 i 10).
Aby kupić wymarzone autko chłopcu z sąsiedztwa, Edi sprzedaje tak długo gromadzone książki. Antykwariat, w którym dokonuje transakcji, to popularny „Komiks” przy ul. Piotrkowskiej 50 (zdj. 11). Następnie przyjaciele odchodzą ul. Piotrkowską w kierunku placu Wolności (zdj. 12).
W ostatniej scenie filmu widzimy ich, gdy pchają wózek po ul. Kilińskiego na odcinku między ul. Północną, a ul. Pomorską (zdj. 13). Z lewej strony widoczny jest charakterystyczny budynek pałacu Roberta Biedermanna (obecnie siedziba grupy Atlas).