Aleja gówniarzy
Cudowne dziecko
Daleko od
szosy
Edi
Kalosze szczęścia
Kapitan Sowa
na tropie
Kariera Nikodema Dyzmy
Kingsajz
Kroll
Niewiarygodne przygody Marka Piegusa
Pan Samochodzik kontra latające maszyny
Przypadek
Rzeczpospolita Babska
Stawka większa
niż życie
Trójkąt bermudzki
Ucieczka z
kina Wolność
Vabank
Vabank 2, czyli riposta
Zakazane piosenki
Ziemia
obiecana
 

 

 

Przewodnik

Właśnie ukazał się „Przewodnik po filmowej Łodzi”. Plenery 50 filmów stały się w nim podstawą wytyczenia pięciu tras spacerów. Podczas tych wędrówek nie chcemy ograniczać się tylko do plenerów — dlatego opisy wzbogacone zostały o informacje dotyczące kin i inne ciekawostki związane z X Muzą. Książka opowiada o zabytkach Łodzi, przybliża instytucje związane z kinematografią, które budowały potęgę Hollyłódź (Szkoła Filmowa, Wytwórnia Filmów Fabularnych, Wytwórnia Filmów Oświatowych, Studio Filmów Animowanych „Se-Ma-For”, Muzuem Kinematografii) a także przytacza wspomnienia ludzi filmu, dla których Łódź była nie tylko miejscem pracy, ale także fabryką snów. Na końcu książki zamieszczony został indeks filmów i seriali, o których piszemy w Przewodniku.

Pomysłodawcą i wydawcą książki jest stowarzyszenie Centrum Inicjatyw na rzecz Rozwoju „Regio”. Partnerami wydania są Urząd Miasta Łodzi, Muzeum Kinematografii, OPG Orange Property Group oraz Explore Łódź.

Przewodnik można obecnie kupić za pośrednictwem formularza zamówienia w dole strony jak również w następujących miejscach w Łodzi:

- Muzeum Kinematografii

- Muzeum Bajki przy Studio Semafor

- Księgarnia "Światowid"

- Księgarnia "E. Stompel"

- Księgarnia "Ossolineum"

- Księgarnia PWN (przy Wydziale Nauk Geograficznych)

- Punkt Informacji Turystycznej w Manufakturze

- Kino Charlie

- Kino Cytryna

- Punkt sprzedaży pamiątek przy ul. Piotrkowskiej 87

- Towarzystwo Przyjaciół Starego Miasta (Stary Rynek)

 

Równolegle z ukazaniem się „Przewodnika po filmowej Łodzi” zapraszamy Państwa na cykl wycieczek, promujących przewodnik i łódzkie dziedzictwo filmowe. Szczegóły w zakładce Aktualności.

Formularz zamównienia przewodnika

Partnerzy wydawnictwa: