Rowery elektryczne cieszą się coraz większą popularnością

Kiedy spojrzy się na to, co dzieje się w Łodzi, widać wyraźnie, że rowery elektryczne cieszą się coraz większą popularnością. Co jest tego powodem?

Nic nie dzieje się bez przyczyny

Każda zmiana ma jakieś podłoże – o co może chodzić w przypadku rowerów elektrycznych? Oczywiście jest to pytanie, w przypadku którego trudno mówić o konkretach (ludzie mogą różnie reagować). Niemniej jednak zawsze można pokusić się o pewne przypuszczenia – znaczenie może mieć choćby cena benzyny czy łatwa jazda. Z drugiej strony musimy pamiętać o tym, że rowery elektryczne to niekiedy bardzo drogie sprzęty. Dość powiedzieć, że rower elektryczny może kosztować niemal 50 tysięcy złotych! Można też spojrzeć na sprawę zupełnie inaczej – mamy do czynienia z coraz większym wyborem.

Warto jeszcze zatrzymać się przy silniku – można usłyszeć o tym, że na rowerze elektrycznym nie trzeba pedałować. Brzmi to niewątpliwie kusząco, ale nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Rola silnika sprowadza się do wsparcia! Zresztą najlepiej odnieść się do polskich przepisów – zgodnie z polskimi przepisami silnik powinien się odłączyć przy prędkości 25 km/h.

Wieści z Łodzi dostępne są także tu.