Za nami koncert z cyklu Fortepiany Wolności, z okazji 75-lecia filmowej Łodzi

19 lipca 2020 w łódzkiej Manufakturze odbył się występ Fortepiany Wolności z okazji 75-lecia filmowej Łodzi. Koncert grał utalentowany pianista Kuba Sokołowski. 

To już 75 lat filmowej Łodzi. W związku z tym w mieście odbywać się będzie wiele imprez kulturalnych, a jedną z nich był koncert, który należy do części występów Fortepiany Wolności. Odbył się on w łódzkiej Manufakturze, a wstęp na niego był wolny.

Zdolny wirtuoz fortepianu Kuba Sokołowski dał piękny popis talentu, gdzie zagrał cudowne utwory filmowe, które wyreżyserował Wojciech Jerzy Has, który jest znanym polskim reżyserem, związanym z łódzką filmówką. Kuba zaprezentował dużo fragmentów muzycznych z filmu „Rękopis znaleziony w Saragossie” oraz inne znane utwory, na przykład „Pamiętasz, była jesień”. 

Co jeszcze można zobaczyć z okazji obchodów? 

Imprezy będą odbywać się jeszcze w nadchodzący weekend 24–27 lipca. W tym czasie w Manufakturze obejrzymy 3 znane filmy powiązane z miastem Łódź. Każdy seans rozpocznie się o 21:00

  • Piątek„Zakazane piosenki” 
  • Sobota – „Ziemia obiecana” 
  • Niedziela – „Zimna Wojna”

Każda prezentacja dodatkowo będzie poprzedzona wykładem zaproszonych, znanych gości. 

Jednak to nie koniec wydarzeń. Podobnie w niedzielę 26 lipca wystąpi pianista Maciej Tubis z Łodzi. Zagra on utwory z filmów, do  których muzykę napisał Krzysztof Komeda. Odbędzie się on na Rynku Manufaktury. 

Podsumowując,  obchody to wielkie wydarzenie kulturalne, na które warto się wybrać, dlatego wszystkich gorąco zapraszamy do wzięcia w nich udziału.