Konkurs na dyrektora Teatru Nowego w Łodzi

Trwa konkurs na dyrektora Teatru Nowa w Łodzi, który mieści się przy ulicy Zachodniej 93 w Łodzi. Do ogłoszonego konkursu zgłosiło się dwóch kandydatów. Niedługo poznany zwycięzcę konkursu. 

Do konkursu przystąpił obecny dyrektor teatru Krzysztof Dudek oraz Remigiusz Caban, który był kierownikiem literackim tego teatru w latach 1991-1992. Obaj Panowie są znani w kręglu artystycznym i mają doskonałe doświadczenie. 

Kiedy rozstrzygnięcie konkursu? 

Komisja konkursowa przesłuchała każdego z kandydatów. Każdy kandydat ubiegający się o posadę przedstawił swoją wizję prowadzenia i rozwoju teatru przez kolejne lata. Nowy Dyrektor Naczelny stanowisko obejmie w nowym sezonie artystycznym, czyli od 1 września. W związku z tym niebawem powinniśmy poznać nazwisko nowego Dyrektora Naczelnego Teatru Nowego w Łodzi.

Komisja konkursowa składa się z trzech przedstawicieli Urzędu Miasta Łodzi, oraz dwóch przedstawicieli ministerstwa kultury, dwóch przedstawicieli ZASP i dwóch przedstawicieli związków zawodowych działających w Teatrze. 

Teatr Nowy działa od 1945 roku jako teatr dramatyczny. Na stałe wpisał się w historię kulturalną Łodzi. Na deskach teatru występują znani i lubiani aktorzy.