Marcin Kaczmarek zwolniony z Widzewa Łódź

Marcin Kaczmarek

Marcin Kaczmarek nie będzie w przyszłym sezonie pełnił funkcji trenera Widzewa Łódź. Zarząd klubu podjął decyzję o zakończeniu współpracy.

Awans w złym stylu

Widzew Łódź wywalczył bezpośredni awans do 1 ligi, jednak styl w jakim to zrobił pozostawiał wiele do życzenia. Łodzianie po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa wygrali zaledwie 3 mecze na 12 rozegranych. Aż połowa spotkań po przerwie kończyła się porażką Widzewiaków.

Drużyna Marcina Kaczmarka miała bardzo słabą końcówkę sezonu czego potwierdzeniem było ostatnie spotkanie na własnym stadionie ze Zniczem Pruszków. Podczas rundy jesiennej Widzewiacy wygrali w Pruszkowie aż 6:0 a ostatni mecz u siebie przegrali 0:1.

Marcin Kaczmarek prowadził Widzew od 1 lipca 2019 roku. Drużyna pod jego wodzą rozegrała 34 spotkania na poziomie II ligi.