Przy ulicy Kazimierza pojawi się mural Widzewa

Dobra wiadomość dla wszystkich kibiców Widzewa – zdecydowano, że przy ulicy Kazimierza pojawi się mural klubu. Inicjatywa związana jest z upamiętnieniem 40-lecia pierwszego mistrzostwa Polski.

Myślenie o przeszłości i przyszłości

Mural z okazji 40-lecia pierwszego mistrzostwa to dowód na to, że w klubie pamięta się o tym, co było kiedyś. Jest to oczywiście bardzo ważne – o historii trzeba przypominać. Gdyby kogoś interesował przebieg prac, należy zdać sobie sprawę z tego, że niełatwo mówić o konkretach – możemy usłyszeć, że prace zakończą się w drugiej połowie czerwca. Można też dodać, że działania klubu nie sprowadzają się wyłącznie do powstania muralu.

Niektórzy mogą też powiedzieć, że przeszłość nie powinna mieć wpływu na przyszłość. Rzecz jasna trudno z tym polemizować i trzeba powiedzieć sobie wyraźnie, że w klubie szykują się spore zmiany. Zresztą wystarczy spojrzeć na kończące się kontrakty – zmiany wydają się czymś nieuniknionym. Na mówienie o następcach jest zbyt wcześnie, ale jedno jest pewne – wszystkim zależy na możliwie szybkim powrocie do ekstraklasy.