Trwają międzynarodowe kursy pianistyczne

Akademia Muzyczna jest miejscem, w którym do niedzieli trwać będą międzynarodowe kursy pianistyczne. Co wiemy na ten temat?

Trzecia edycja

Przede wszystkim należy podkreślić, że możemy mówić o trzeciej edycji międzynarodowych kursów pianistycznych. Ważne jest też to, że chodzi o pianistów, którzy zaprezentują się na tegorocznym Konkursie Chopinowskim. Najprościej mówiąc, publiczność może sprawdzić, czego należy się spodziewać. Istotne jest również to, że mamy do czynienia z otwartymi koncertami.

Warsztat i repertuar pianistyczny to zadania, którymi zajmują się pianiści z Polski, Szwajcarii, Niemiec, Francji, Włoch, Hiszpanii, Danii, Japonii, Korei, Tajlandii i Australii. Warto również mieć na uwadze, że za prowadzenie kursów odpowiadają pedagodzy z prestiżowych uczelni muzycznych. Można powiedzieć, że mamy do czynienia z dbałością o perfekcję.

Chcesz posłuchać koncertu, ale z jakiegoś powodu nie możesz? W takiej sytuacji jest rozwiązanie – koncerty towarzyszące projektowi możesz znaleźć w internecie. Wszystkie rozpoczynają się o 19:30.