Mieszkańcy nowych osiedli zaczną parkować wokół starszych bloków?

Pojawianie się nowych osiedli to coś jak najbardziej normalnego. Rzecz jasna jest to też coś, z czego należy się cieszyć – w końcu chodzi o zmiany na lepsze. Niemniej jednak warto pamiętać o tym, że czasami zmiany mogą oznaczać określone kłopoty.

Rząd sprowadzi kłopoty?

Pojawianie się nowych osiedli oznacza pojawianie się nowych parkingów. Jedno wynika z drugiego, ale już tylko do września tego roku. Później parkingi również będą mogły się pojawiać i to jest właśnie kluczowe – teraz mamy do czynienia z obowiązkiem.

Jak zareagują na to deweloperzy? Na pewno trudno mówić o konkretach. Można też powiedzieć, że wszystko będzie zależeć od podejścia poszczególnych osób – także wątpliwe jest, że parking będzie stanowić normę.

Co dalej?

Z drugiej strony trzeba zadać sobie pytanie, gdzie mieszkańcy nowych osiedli będą parkować? Można przypuszczać, że nowe przepisy wywołają spore zamieszanie. Dobrze także pamiętać o tym, że o zamieszaniu możemy mówić już teraz.

Oczywiście wszystko zweryfikuje praktyka, ale ewentualny niepokój jest jak najbardziej zrozumiały. Niektórzy postępują tak, jakby podstawowym celem było skomplikowanie życia.

Informacje z Łodzi znajdziesz także tutaj.