Łodzianka najpiękniejszą kobietą świata!

Pewnie mało osób wiedziało, że w nocy ze środy na czwartek odbywać się będzie konkurs Miss World. Niemniej jednak po konkursie bardzo dużo mówi się na temat wyników. Zresztą inaczej być nie może, bo najpiękniejszą kobietą świata wybrano 23-letnią Karolinę Bielawską.

Co wiemy o nowej Miss World?

Co więcej, nowa Miss World pochodzi z Łodzi! Na tym nie koniec – Karolina Bielawska studiuje na Politechnice Łódzkiej. Wiemy również, że najpiękniejsza kobieta świata pracuje jako modelka.

Konkurs miał miejsce w Portoryko i wystartowało w nim 40 kobiet z całego świata. Wybory miały odbyć się w grudniu ubiegłego roku, ale zostały przełożone ze względu na pandemię. Warte podkreślenia jest również to, że mogliśmy zaobserwować solidarność z Ukrainą. Solidarność polegającą na tym, że uczestniczki przeszły po scenie ze świecami.

W Portoryko odbyła się 70. edycja Miss World i co istotne, po raz drugi zdarzyło się, aby wybrano Polkę. Pierwszy raz triumf Polki miał miejsce w 1989 roku – wtedy za najpiękniejszą kobietę świata uznano Anetę Kręglicką.

Informacje z Łodzi znajdziesz także tutaj.