Łódzka Spółka Infrastrukturalna będzie mieć kolejne miejskie nieruchomości

Łódzka Spółka Infrastrukturalna może kojarzyć się z utrzymaniem i rozbudową sieci wodno-kanalizacyjnej na terenie Łodzi. Z drugiej strony należy pamiętać o tym, że pozory czasem mylą.

O co chodzi?

Krótko mówiąc, chodzi o przejęcie kolejnych miejskich nieruchomości. Niektórzy mogą powiedzieć, że trzeba jeszcze czekać na decyzję Rady Miejskiej, ale zostawmy to. Wszystko wskazuje na to, że głosowanie będzie formalnością.

Dla niezorientowanych – pierwsza nieruchomość mieści się pod adresem Piotrkowska 54/Narutowicza 1. W zasadzie możemy mówić o dwóch kamienicach. Warte odnotowania jest też to, że w pewnej części mamy ruinę objętą nadzorem konserwatora zabytków. Trzeba też otwarcie przyznać, że mowa o miejscu, które nie cieszy się sporym zainteresowaniem. Dość powiedzieć, że chodzi o nieruchomość, która wystawiona jest po raz trzeci. Druga nieruchomość (albo i trzecia) to zrujnowana oficyna, która kiedyś znajdowała się na terenie dawnej Fabryki Wyrobów Wełnianych Eugeniusza Häntschela przy ul. Wólczańskiej 19. Co za tym idzie, mamy więc sąsiedztwo siedziby Łódzkiej Spółki Infrastrukturalnej.

Jak myślisz, czego możemy spodziewać się w najbliższym czasie?