Łódź zaprasza na filmowy wieczór: „Polówkowy Biforek” z Bondem na lotnisku!

Już w czerwcu 2026 roku Łódź ponownie stanie się areną wyjątkowych filmowych przeżyć dzięki długo wyczekiwanemu festiwalowi TME Polówka. Zanim jednak rozpocznie się główna część tego wydarzenia, miejscowi entuzjaści kina będą mogli wziąć udział w specjalnym „Polówkowym Biforku”. To niezwykłe wydarzenie odbędzie się na terenie łódzkiego lotniska i dostarczy niezapomnianych wrażeń pod gwiaździstym niebem.

„Polówkowy Biforek” na start

Nieoficjalny start festiwalu TME Polówka, czyli „Polówkowy Biforek”, zaplanowano na środę, 24 czerwca. Mieszkańcy miasta będą mieli okazję zobaczyć „Goldeneye” z Piercem Brosnanem, które zostanie wyświetlone na dużym ekranie ustawionym na lotnisku przy ulicy Maczka 35. Seans rozpocznie się około godziny 21:00, gdy zapadnie zmrok, a udział w nim jest bezpłatny. To doskonała okazja, by poczuć klimat letnich wieczorów spędzonych na świeżym powietrzu z dobrym filmem.

Filmowe wieczory w różnych zakątkach Łodzi

„Polówkowy Biforek” to nie tylko jedna lokalizacja. W następnych dniach projekcje będą się odbywać w różnych miejscach miasta, oferując różnorodne filmowe doznania. W czwartek, 25 czerwca, klasyk „Miś” zostanie pokazany w Parku nad Jasieniem. Piątek, 26 czerwca, to czas na bardziej kontrowersyjny film „Pięćdziesiąt twarzy Greya” w Arturówku. Natomiast w niedzielę, 28 czerwca, na Red Tower przy ul. Piotrkowskiej 148/150, odbędą się aż dwie projekcje: „Amelia” i „Dmuchawce”. W poniedziałek, 29 czerwca, finał „Polówkowego Biforku” zamknie pokaz filmu „Amy” w Offset ŁDZ przy ul. A. Struga 63.

Łódzka scena filmowa nie przestaje zaskakiwać i przyciągać wielbicieli kina. Festiwal TME Polówka 2026 to nie tylko możliwość obejrzenia filmów, ale także świetna okazja do spotkań i cieszenia się wspólnie spędzonym czasem w atmosferze kina pod chmurką. To wydarzenie, które z pewnością na długo zapadnie w pamięci uczestników.

Źródło: Urząd Miasta Łodzi