Koronawirus w łódzkim klubie – sanepid apeluje do uczestników imprezy

Na stronie internetowej łódzkiego sanepidu pojawił się wpis informujący o tym, że w imprezie odbywającej się w klubie DoSopotu Club Lounge dnia 19 lipca brała udział osoba zarażona koronawirusem. Uczestnik imprezy o tym, że jest zakażona, dowiedziała się później, nie miała takiej świadomości podczas uczestnictwa w imprezie. Osoba ta bawiła się w klubie przy Piotrkowskiej 84 w Łodzi od północy do godziny 4:00.

Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Łodzi prosi o kontakt wszystkich uczestników zabawy, którzy tego dnia we wspomnianym przedziale godzinowym znajdowały się w tym lokalu.

Sanepid prosi o kontakt pod jednym z numerów telefonów:

nr tel. 42 253 99 00 wew.25 lub telefon alarmowy po godz.15 – 600 241 646

Należy również wspomnieć, że w związku z tym wydarzeniem pojawiły się szkodliwe dla klubu plotki, jakoby ten miał zostać zamknięty. Klub wystosował na swoim profilu w mediach społecznościowych oświadczenie:

Dementujemy wszystkie plotki związane z tym, że mielibyśmy być nieczynni. Zdajemy sobie sprawę z ANONIMOWEGO zgłoszenia się osoby do sanepidu, która rzekomo była u nas w któryś z otwartych dni.

Klub zapewnia również, że zachowuje wszelkie środki bezpieczeństwa ze względu na pandemię, wśród nich znajdują się między innymi dezynfekcja przed każdym otwarciem, codzienne sprzątanie, żele dezynfekujące na terenie lokalu, a także ilość miejsca pozwalająca zachować odpowiednie odstępy między bawiącymi się w klubie gośćmi.