Kolejny etap inwestycji Amazon w Łodzi- powstanie 500 nowych miejsc pracy

Amazon to amerykańskie przedsiębiorstwo handlowe, którego oddziały można odnaleźć m.in. w Brazylii, Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Francji oraz Polsce. W naszym kraju centra logistyczne tej firmy działają już od 2014, co pozwoliło na stworzenie ok. 14 tys. miejsc pracy. Województwo łódzkie do tej pory mogło pochwalić się centrum dystrybucyjnym w Pawlikowicach, jednak już w sierpniu tego roku podobne miejsce zostanie otwarte także w Łodzi.

Rozpoczął się kolejny etap inwestycji Amazon w województwie łódzkim. W 2019 r. firma otworzyła centrum logistyczne w Pawlikowicach, gdzie zatrudnionych jest około 700 osób. Kolejne 600 miejsc pracy powstanie w momencie otwarcia nowego centrum w samej Łodzi. Początkowo miejsce to miało mieć powierzchnię 40 000 mkw., co zapewniłoby zatrudnienie 100 osobom. Przedsiębiorstwo postanowiło jednak zwiększyć swoją nową siedzibę, obiecując kolejne 500 miejsc pracy.

Mimo panującej epidemii koronawirusa Amazon rozpoczął już rekrutację na wybrane stanowiska. Prezydent Miasta zdaje sobie sprawę z trudnej sytuacji, jaka dotknęła zarówno wielu przedsiębiorców, jak i ich pracowników. Popiera tym samym decyzję koncernu i uważa, że jest to ogromna szansa na znalezienie nowej pracy dla wielu łodzian. Amazon poszukuje specjalistów BHP, HR, IT, a także kierowników operacyjnych.

W całej Europie klienci coraz częściej wybierają usługi spółki akcyjnej Amazon. Oddanie pracowników z regionu łódzkiego przyczyniło się do rozwoju działalności przedsiębiorstwa w regionie, w którym zapotrzebowanie na nowe miejsca pracy cały czas jest ogromne. Przedstawiciele firmy mają nadzieję na wzrost gospodarczy na terenie województwa.