Co możemy powiedzieć na temat święta flagi?

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polski upływa w Łodzi pod znakiem świętowania tego wydarzenia. Dokładnie mówiąc, mogliśmy podziwiać flagę mającą 123 metry.

Co jeszcze można powiedzieć?

Flaga ta była niesiona przez kilkadziesiąt osób – byli to harcerze, przedstawiciele władz (miasta i województwa) oraz po prostu mieszkańcy.

Warte podkreślenia jest również to, że sprowadzanie wszystkiego do osób niosących flagę jest niesprawiedliwe. Możemy mówić o wydarzeniu, na którym zjawiły się całe rodziny. Można jeszcze dodać, że w świętowaniu brali udział nie tylko Polacy.

Za organizację odpowiadali harcerze Chorągwi Łódzkiej ZHP oraz CH Manufaktura. Przemarsz rozpoczął się na pasażu Schillera i trwał do placu Manufaktury. Wypada też odnotować, że około 14:45 flaga pojawiła się na Rynku Włókniarek Łódzkich. Kiedy do tego doszło, rozpoczęło się przypomnienie historii Dnia Flagi. Oczywiście nie mogło także zabraknąć przedstawicieli władz miasta – tym samym mogliśmy posłuchać na temat istoty wiedzy o polskiej tożsamości i symbolach narodowych.

Tutaj przeczytasz o świętowaniu w Tarnowie.