Taniec w parach a brak partnera – co robić?

Chcę iść na kurs tańca w parach w Łodzi, ale nie mam własnego partnera/partnerki. To dylemat wielu osób marzących o nauce techniki parowej, ale niemających swojego partnera/partnerki. Jednak czy posiadanie kompana jest całkowicie niezbędne do rozpoczęcia tanecznej przygody? Czy nie mając go, mogę wybrać szkołę tańca dla par w Łodzi?

Nie tylko ja szukam partnera do tańca w Łodzi!

Skoro z takim dylematem zmaga się wiele osób, to znaczy, że kursami tańca w parze interesuje się masa ludzi bez pary.

Część z nich nie zapisuje się jednak na zajęcia parowe przez obawę, że wszyscy pozostali kursanci będą już sparowani. A to wielki błąd. Przychodząc na lekcje tańca w parach jako singiel, masz dużą szansę na spotkanie kogoś, kto także szuka pary do wspólnego tańczenia.

Singiel na zajęciach w parach, w szkole tańca dla par – czy to dobry pomysł?

Bez wątpienia tak!

Jeśli wcześniej zadzwonisz do szkoły tańca w Łodzi i poinformujesz, że chcesz się wybrać na dany kurs, ale jako singiel/singielka, recepcja będzie miała czas na przesłanie informacji innym osobom w podobnej sytuacji. Dzięki wcześniejszym zapisom, organizatorzy kursów tańca mogą dopilnować właściwych proporcji na zajęciach tanecznych (nadzorują, żeby nie było dużej przewagi kobiet czy mężczyzn).

Czy na zajęciach parowych tańczymy tylko z jednym partnerem?

Istotny jest fakt, że na wielu kursach tańca wymieniamy się parami. Tzn., że każdy uczestnik lekcji tańca uczy się prowadzić różne partnerki i odwrotnie, partnerki uczą się, jak być prowadzonymi przez wielu partnerów. Dzięki temu można wykorzystać nabyte umiejętności podczas różnych imprez, w czasie których tańczymy przecież nie tylko z jednym partnerem czy partnerką.

Oczywiście osoby, które przyszły na kurs tańca w parach z tzw. „swoją parą” i nie chcą się zamieniać, nie mają takiego obowiązku i nikt nie patrzy na nich krzywo z tego powodu. Każdy ma prawo wyboru. To oznacza, że część osób może się zmieniać w parach, a część nie. Efekt jest taki, że nikt nie ląduje pod ścianą samotnie. Bo single wymieniają się między sobą, zdobywając jednocześnie umiejętności zgrywania się w tańcu z różnymi kompanami.

Jeśli wiesz, że chcesz tańczyć w parze, szukasz szkoły tańca dla par w Łodzi, ale nie wybrałeś/aś jeszcze techniki dla siebie i nie posiadasz pary, możesz dopytać w recepcji szkoły, czy aktualnie odbywają się kursy tańca, gdzie brakuje partnerek lub partnerów, dzięki temu zostaniesz pokierowany do grupy, w której okażesz się bardzo potrzebny/a.

Czy na zajęciach parowych jest więcej pań niż panów?

To mit! Wiele razy zdarza się, że na liście uczestników kursów tańca w parze przeważają panowie. Wtedy ogłaszamy alarm, ściągając na lekcje tańca brakujące panie. Nie ma na to reguły.

Czy aktualnie znajdę kursy tańca w Łodzi, na które mogę dołączyć jako singiel/singielka?

Tak! Jedną ze szkół tańca w Łodzi jest Dance Spot 66 – aktualnie odbywają się tam kursy bachaty w parze, hustle, zouka, urban kizu, kizomby czy salsy kubańskiej, do których można dołączyć nawet bez pary.

Mam partnera, partnerkę – czy przychodząc do szkoły tańca dla par, na kurs tańca w parach, muszę zamieniać się w parze?

Wyboru dokonują kursanci, którzy mogą ćwiczyć tylko ze swoją partnerką, partnerem lub zamieniać się z innym, nawet jeśli nie przyszli na kurs tańca w pojedynkę. Dzięki zamianom, uczymy się różnych form prowadzenia, bowiem każdy z nas ma inne zakresy ruchowe, inne gabaryty itd.

Ale oczywiście przychodzenie na kurs tańca w parach z własnym partnerem ma także wiele plusów. Taniec buduje więź między partnerami, pomaga poznać się bliżej. W czasie nauki tańca w parach uczycie się współpracować, docieracie się, ale też spędzacie wspólnie wolny czas – w sposób przyjemny i pożyteczny.

Szukasz kursu tańca dla par w Łodzi?

Zajrzyj do grafika polecanej szkoły tańca i zapisz się na zajęcia!
GRAFIK