Więźniowie mogą liczyć na pracę

Przebywanie w więzieniu niesie za sobą wiele nieprzyjemności. Na ten temat można rozmawiać długo, ale skoncentrujemy się na poszukiwaniu pracy. Z pewnością nigdy nie jest łatwo, ale mowa o kłopocie, w przypadku którego można liczyć na wsparcie.

Zakład Karny numer 1

Na wstępie należy podkreślić, że chodzi o sytuację w łódzkim Zakładzie Karnym numer 1 przy ul. Beskidzkiej. Dla niezorientowanych – ostatnio odbyły się kursy zawodowe związane z pracą brukarza i krawcowej. Frekwencja to 11 mężczyzn i 12 kobietwszystko zakończyło się egzaminami i wydaniem stosownego dokumentu. Warto również podkreślić, że skorzystanie z tej oferty miało ogromne znaczenieszansa na pracę ma miejsce już teraz – nie trzeba czekać do końca wyroku. Gdyby kogoś interesowały szczegóły, możemy wyróżnić podział na teorię i praktykę. Ponadto należy dodać aktywizację zawodową i naukę udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Ważne jest też to, że mowa o projekcie, który funkcjonuje już stosunkowo długo. Zresztą wystarczy powiedzieć, że można mówić o działaniach, które pomogły kilkuset osobom.