Policjanci i strażnicy miejscy zadbają o bezpieczeństwo uczniów

Już jutro początek nowego roku szkolnego! Zbliżanie się kolejnego roku szkolnego to zawsze czas, kiedy można mówić o sporych przygotowaniach – tak jest też i tym razem, czemu dowodzi wspólna akcja policji i straży miejskiej.

Chodzi o bezpieczeństwo

Możemy mówić o akcji, dzięki której droga do szkoły stanie się jeszcze bardziej bezpieczna. Nie trzeba chyba dodawać, że mowa o temacie, w przypadku którego mogą pojawiać się różne wątpliwości. Działania dotyczyć będą nie tylko Łodzi, aczkolwiek lokalizacje zostawmy – skupmy się na czynnościach.

Oznakowanie pod szkołami

Zacznijmy od tego, że skontrolowano oznakowanie pod szkołami. Kontrola dotyczyła 96 lokalizacji i należy przyznać, że aż 23 razy znalazło się coś, co można było poprawić. To też pokazuje, że troska o bezpieczeństwo jest naszym wspólnym zadaniem.

Sprawdzenie trzeźwości rodziców i opiekunów

Z kolei od jutra czeka nas kontrola związana z przyjazdami do szkoły. Uwaga będzie dotyczyć choćby trzeźwości rodziców i opiekunów. Problemy z alkoholem są nam wszystkim znane, ale mimo to cały czas dochodzi do różnego rodzaju karygodnych sytuacji. Akcja potrwa 3 dni.