Osiemnastu obcokrajowców otrzymało akt nadania obywatelstwa polskiego

W miniony czwartek osiemnastu obcokrajowców otrzymało akt nadania obywatelstwa polskiego i akt uznania za obywatela polskiego. Osoby te pochodzą z różnych krajów.

Co możemy powiedzieć o „nowych Polakach”?

Na temat tych osób można powiedzieć bardzo dużo – są to ludzie, którzy trafili do Polski z różnych pobudek. Świetnym przykładem jest Mykhailo Rashkevych – Ukrainiec przyjechał do Polski w poszukiwaniu nowego życia. Życia lepszego niż to, z czym wcześniej miał do czynienia. Kiedy weźmie się pod uwagę czwartkowe wydarzenie, można odnieść wrażenie, że udało mu się znaleźć to, czego szukał. Można również dodać, że Rashkevych mieszka w Polsce (na stałe) od 2016 roku, ale jego kontakt z Polską miał miejsce już 3 lata wcześniej podczas wycieczki. Mykhailo na początku myślał o nostryfikowaniu wykształcenia, bo na Ukrainie studiował medycynę. Obecnie wiemy o chęci zrobienia specjalizacji i byciu lekarzem.

Przytoczona historia to też dowód na to, że podążanie za marzeniami może się opłacić. Krótko mówiąc, w niektórych sytuacjach warto dać sobie szansę.