Gmina Łódź chce sprzedać dawny zakład cukierniczy w Konstantynowie

Gmina Łódź planuje sprzedać dawny zakład cukierniczy w Konstantynowie – nie ma co ukrywać, że taka informacja może wzbudzać spore zdziwienie. Niemniej jednak wyjaśnienie jest naprawdę proste.

Po prywatnej osobie

Rzeczywistość przedstawia się tak, że gmina Łódź otrzymała spadek po zmarłej osobie prywatnej. Zresztą mowa o sprawie, którą zajmował się III Wydział Cywilny Sądu Rejonowego dla Łodzi Śródmieścia. Decyzja o sprzedaży została podjęta przez władze Łodzi. Wiadomo również, że cena wywoławcza wynosi 500 tys. zł.

Warte podkreślenia jest też to, że nie po raz pierwszy możemy mówić o chęci sprzedaży tej nieruchomości. Dla niezorientowanych – w 2018 roku miały miejsce dwie nieudane próby. Wiadomo też, że następna próba czeka nas w marcu przyszłego roku.

To nie wszystko

Dobrze także mieć na uwadze, że sytuacja z cukiernią to nie wszystko, o czym można powiedzieć. Krótko mówiąc, Łódź pozyskuje nieruchomości w różnych rejonach kraju. Wypada również dodać, że zawsze jest tak samo, czyli mamy do czynienia z nabyciem spadku po osobie prywatnej.