Ładne oprawki – jak dobrać?

W pojęciu ładnych oprawek mieści wiele różnych subiektywnych cech i walorów. Istnieją jednak pewne zasady doboru okularów, dzięki którym możemy być pewni, że efekt będzie korzystny dla naszej prezencji. Jedno jest pewne – aby dobrze wyglądać w okularach, muszą być one dobrane odpowiednio do kształtu twarzy, typu urody i osobistych upodobań. Sprawdźmy więc co wpływa na atrakcyjny wygląd w okularach, a czego lepiej unikać.

Okulary korekcyjne – kiedy i dla kogo?

Większość dorosłych ludzi zmaga się z jakąś wadą wzroku. Liczba osób potrzebujących jakiejś formy korekcji systematycznie wzrasta, a wiek użytkowników się obniża. To już nie tylko problem osób dojrzałych, ale też dzieci i nastolatków.

Najczęściej występujące wady wzroku to:

– krótkowzroczność

– dalekowzroczność

astygmatyzm

– starczowzroczność

Jeśli zauważasz u siebie osłabienie ostrości wzroku, problemy z wyraźnym postrzeganiem z bliska lub daleka, albo jeśli Twoje oczy szybko męczą się podczas czytania – koniecznie umów się do specjalisty na badanie wzroku. Brak korekcji powoduje pogłębiające się kłopoty z widzeniem. Wysiłek narządu wzroku, który stara się rekompensować niedostatki, może wywoływać napięcia i bóle głowy.

Okulary korekcyjne to najprostszy sposób, by przywrócić komfort widzenia. Bez względu na wiek i płeć – wybór oprawek jest bardzo urozmaicony. Pełen wachlarz fasonów, wzorów i kolorów stoi przed Tobą otworem. Wykorzystaj tę okazję, bowiem dziś okulary stanowią idealny dodatek do stylizacji. Dzięki nim możesz odmienić swój wizerunek, podkreślić swoją indywidualność i pozytywnie wpłynąć na swój wygląd.

Oprawki a kształt twarzy

Jak dobrze się prezentować w okularach? Każdy zadaje sobie to pytanie i czasem trudno wychwycić w czym tkwi sekret. Nie wiesz jak dobrać okulary do kształtu twarzy? Na początek musisz przyjrzeć się sobie w lustrze by ocenić jaki kształt ma Twoja twarz i czy istnieją mankamenty, które chcesz zniwelować. Jest to punkt wyjścia do odpowiedniego dobrania oprawek.

1. Twarz okrągła

Zazwyczaj osoby o okrągłej twarzy oczekują efektu wysmuklenia. Możesz to osiągnąć wybierając oprawki prostokątne, ponieważ ten kształt znakomicie wyszczupla twarz.

2. Twarz kwadratowa

Osoby o wyrazistych rysach dobrze będą się prezentować w oprawkach owalnych lub okrągłych. Korzystny efekt wywołują również aviatory. Wskazane są także oprawki kolorowe, o bogatym wzornictwie.

3. Twarz podłużna

Twarz o pociągłych rysach będzie się ładnie prezentować w oprawkach dużych, typu oversize. Dobry efekt uzyskasz też dzięki aviatorom.

4. Twarz w kształcie serca

Jeśli Twoim celem jest zrównoważenie zbyt szerokiego czoła, co często zdarza się u osób o twarzy w kształcie serca – wybieraj okulary pozbawione opraw, czyli tzw. patentki. Świetnie sprawdzą się żyłki lub oprawki bezbarwne.

5. Twarz owalna

Do twarzy owalnej pasują wszystkie fasony okularów. Żaden kształt nie zaburza proporcji, więc możesz wybierać wszystko, cokolwiek podpowie Ci intuicja. W jakim stylu czujesz się najlepiej? Kieruj się bez obaw swoim gustem.

Kolor oprawek

Wybór koloru oprawek daje wiele możliwości. Ciekawy rezultat można uzyskać dzięki kontrastowi. Weź pod uwagę całość stylizacji, bo okulary dopasowane do garderoby i biżuterii są nieodłączną częścią, która uzupełnia całość.

Dla wielu osób ważna jest praktyczna uniwersalność, dlatego w każdej kolekcji znajdziesz różne fasony okularów w kolorze czarnym i różnych odcieniach brązu. Warto jednak przełamać schemat, ponieważ w wielu przypadkach elegancki strój i ogólnie przyjęty dress code, doskonale prezentują się z barwnym akcentem, jakim właśnie mogą być okulary.

Nie bój się eksperymentów, bowiem kolorowe oprawki mogą być stylizacyjną wisienką na torcie – kluczowym detalem, który będzie dla Ciebie charakterystyczny. Nie ograniczaj się do jednej pary oprawek. Mając ich kilka – w różnych kolorach i stylach – będziesz zawsze mógł dobrać je stosownie do sytuacji. Bo przecież każdego dnia, w różnych okolicznościach chcemy wyglądać inaczej.