Zmiany w Widzewie. Odeszło 5 graczy

Widzew Łódź

Duże zmiany w Widzewie Łódź. Zespół przed nowym sezonem opuszcza pięciu zawodników.

Awans w słabym stylu

Widzew Łódź awansował do 1 ligi jednak styl w jakim tego dokonał pozostawiał sporo do życzenia. Obecnie sztab szkoleniowy łódzkiej drużyny pracuje nad pozyskaniem nowych piłkarzy, którzy wzmocnią drużyną w przyszłym sezonie. Z zespołu póki co odeszli:

Patryk Wolański

Zawodnik ten trafił do Widzewa w 2011 roku. Początkowo grał w Młodej Ekstraklasie a debiut w seniorskiej piłce zaliczył w 2014 roku. Po dobrych występach w Widzewie wyjechał do Danii. Do Widzewa wrócił w 2017 roku. Od tego czasu był ważnym ogniwem zespołu z al. Piłsudskiego. Po powrocie bramkarz Wolański zaliczył 77 występów w Widzewie.

Łukasz Turzyniecki

26-letni prawy obrońca dołączył do łódzkiej ekipy 1,5 roku temu. Zawodnik ten pełnił rolę zmiennika Łukasza Kosakiewicza. W zeszłym sezonie zagrał jedynie ośmiu spotkaniach.

Christopher Mandiangu

Urodzony w Zairze gracz z Demokratycznej Republiki Konga zasilił Widzew Łódź latem 2019 roku. Do zespołu trafił z bułgarskiego Septemvri Sofia. Napastnik ten pełnił rolę zmiennika jednak na boisku pojawiał się dość często. Mandiangu zagrał w 25 ligowych spotkaniach i zdobył w nich 4 bramki.

Hubert Wołąkiewicz

35-letni pojawił się wiosną tego roku w klubie ponieważ poważną kontuzję doznał Krystian Nowak. Obrońca ten zaprezentował się w 9 spotkaniach. Łódzki klub postanowił jednak nie przedłużać kontraktu z byłym graczem Lechii Gdańsk, Lecha Poznań, Cracovii czy też Astry Giurgiu.

Kornel Kordas

Wychowanek Stali Rzeszów trafił do Widzewa na zasadzie wypożyczenia. Młody obrońca jest obecnie zawodnikiem Korony Kielce, która postanowiła wypożyczyć łodzianom Kordasa. Piłkarz ten toczył zacięty bój o pierwsze miejsce w składzie z Marcelem Pęczkiem. Kornel rozegrał 23 spotkania w II lidze a także 2 w Pucharze Polski. Po zakończeniu sezonu wrócił do Kielc.

Przeczytaj również:

ŁKS Łódź pozyska nowego napastnika?

Marcin Kaczmarek zwolniony z Widzewa Łódź