Nastolatka zwierzyła się z myśli samobójczych – sprawa trafiła na policję

Myśli samobójcze to bardzo delikatny temat i co najgorsze, stosunkowo często działamy zbyt późno. Tym razem jednak chodzi o sytuację, kiedy było inaczej. Niemniej trzeba też przyznać, że mamy do czynienia z niejasnymi okolicznościami.

Gmina Brójce

Przede wszystkim należy podkreślić, że mowa o interwencji policji, za którą odpowiadała 14-letnia dziewczyna mieszkającą w gminie Brójce. Nastolatka ta rozmawiała ze swoją rówieśniczką z województwa wielkopolskiego. Nie była to jednak typowa rozmowa, ponieważ w pewnym momencie tematem stały się myśli samobójcze. Dziewczyna z gminy Brójce bardzo przejęła się wiadomością od koleżanki i powiedziała o tym rodzicom. Rodzice nie zlekceważyli tego i powiadomili policję.

W tym momencie pojawił się kłopot, ponieważ trzeba było ustalić adres autorki wiadomości. Z czasem to się udało i mundurowi mogli pojechać na miejsce. Na miejscu okazało się, że dziewczyna jest w domu z mamą. Nastolatka zaprzeczała dzieleniem się myślami samobójczymi, ale też stosunkowo szybko powiedziała, że jej początkowe słowa są nieprawdziwe. Zaznaczyła również, że działała pod wpływem emocji i myślała wyłącznie o żarcie. To jednak nie skończyło sprawy – policjanci poradzili mamie dziewczynki, aby ta obserwowała dziecko i reagowała na niepokojące sygnały.

Warto jeszcze na koniec dodać, że 14-latka z gminy Brójce zachowała się odpowiedzialniesamobójstwo to temat, którego nie wolno lekceważyć.