Pogoń w centrum Łodzi

Z przykrością wypada stwierdzić, że wokół nas złodziei nie brakuje. Niemniej jednak trzeba też przyznać, że możemy mówić o ogromnym wsparciu policjantów. Zresztą wystarczy odnieść się do tego, co miało miejsce w zeszły wtorek – chodzi o nieplanowaną interwencję ze szczęśliwym zakończeniem.

Skuteczna pogoń

Policjanci zawsze mogą pomóc – także wtedy, kiedy oficjalnie mają czas wolny. Przekonał się o tym jeden z łódzkich stróżów prawa – podczas powrotu do pracy, okazało się, że dwóch facetów goni złodzieja (w każdym razie takie można było odnieść wrażenie po krzyku jednego z nich). Mężczyzna nie zlekceważył sytuacji i postanowił rzucić się w pogoń. Ta niespodziewana pogoń zakończył się sukcesem i co najważniejsze, mogliśmy mówić o przestępstwie.

Zatrzymaną osobą był 28-latek, który miał przy sobie nożyce do cięcia metalu. Posiadane przez niego nożyce pozwoliły mu zdjąć klips odpowiadający za zabezpieczenie odzieży. Oczywiście zatrzymanie to dopiero początek kłopotów sprawcy. Kłopotów, które mogą być naprawdę poważne – zarzut kradzieży oznacza, że maksymalna kara może wynieść nawet 5 lat więzienia.