Co się dzieje w sieci Kaufland?

Sieci Kaufland nikomu nie trzeba chyba przedstawiać. Możemy też przypuszczać, że jest to sieć, która cieszy się niemałym zainteresowaniem.

Duże zaskoczenie

Można odnieść wrażenie, że popularność wymaga trzymania się pewnych standardów, prawda? W każdym razie takie myślenie jest jak najbardziej zrozumiałe.

Niemniej jednak teoria nie zawsze ma przełożenie na praktykę. Jak możemy usłyszeć, związkowcy z Kauflandu mają dość tego, jak firma traktuje pracowników. Niezadowolenie jest tak duże, że w poniedziałek szykuje się wielki protest pod centralą sieci we Wrocławiu. W proteście tym nie zabraknie osób z województwa łódzkiego. Trudno odnosić się do tego, co nas czeka, ale jedno jest pewne – będzie się działo.

Za organizację protestu odpowiada Wolny Związek Zawodowy Jedność Pracownicza (z centralą w Bełchatowie). Członkowie tego związku podkreślają, że mają dość wyzysku, z którym trzeba mierzyć się w Kauflandzie. Oczywiście sieć odpiera zarzuty – możemy przeczytać choćby o tym, że najistotniejsze jest zadbanie o zadowolenie pracowników.