W Łodzi pamięta się o bezdomnych

Pomoc bezdomnym to coś jak najbardziej oczywistego, ale mimo to warto zadać sobie pytanie, czy zawsze zdajemy sobie sprawę z problemów tych ludzi? Weźmy sobie pod uwagę porę roku – jesień to trudny czas, a niedługo będzie jeszcze gorzej.

W Łodzi dba się o bezdomnych

Z drugiej strony nie ulega wątpliwości, że Łódź jest miastem, w którym pamięta się o problemach bezdomnych. Najlepszym dowodem na to jest specjalna łaźnia, która powstała przy al. Piłsudskiego 119 na łódzkim Widzewie. Jest to miejsce, gdzie bezdomni mogą pomyśleć o myciu czy praniu. Możliwe jest nawet pozyskanie całkowicie nowej odzieży. Oczywiście za nic nie trzeba płacić. Gdyby ktoś chciał wiedzieć więcej, możemy mówić o wsparciu miasta i Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta.

Warte odnotowania jest też to, że za łaźnię odpowiada grupa Zupa na Pietrynie. Dla niezorientowanych – chodzi o ludzi, którzy w każdą niedzielę rozdają posiłki potrzebującym. Tego rodzaju wsparcie ma duże znaczenie, ale jednocześnie nie można zapominać o tym, że potrzeby są ogromne.

Skorzystanie z łaźni możliwe jest po wcześniejszym zapisaniu się na listę obecności.