Łodzianie nie są zainteresowani parkowaniem na Dworcu Fabrycznym. Rada Miejska Łodzi reaguje

Parkowanie na Dworcu Fabrycznym to temat, który może wzbudzać spore emocje – parking nie cieszy się sporym zainteresowaniem. Niemniej jednak możliwe jest, że za jakiś czas sytuacja ulegnie zmianie.

Obniżenie abonamentu

Rada Miejska Łodzi zdecydowała się na obniżenie abonamentu za parkowanie. Uznano, że nikłe zainteresowanie wynika ze zbyt wygórowanych cen. Zresztą nie ma się czemu dziwić – wystarczy przypomnieć, co działo się na Dworcu Fabrycznym, gdy parkowanie było bezpłatne. Gdyby ktoś nie wiedział – mogliśmy mówić o prawdziwym oblężeniu. Z drugiej strony abonament (150 zł za miesiąc) zainteresował zaledwie kilkanaście osób. Dzienne obłożenie parkingu jest naprawdę niewielkie – maksymalnie 10 procent.

Warto również wiedzieć, że można było usłyszeć o braku zainteresowania parkingiem i rozjeżdżaniu trawników.

Czy sytuacja ulegnie zmianie?

Trudno nie zadać sobie pytania, co będzie dalej? Na odpowiedź trzeba jeszcze poczekać, ale gwałtownych zmian raczej nie należy się spodziewać. Weźmy sobie za przykład abonament – cena ma zmaleć do 130 zł miesięcznie – taki ruch może nie przekonać wielu osób. Dużo ciekawszą decyzją wydaje się promowanie tych, którzy mają miesięczny bilet kolejowy lub komunikacji miejskiej (oczywiście w Łodzi) – jeżeli masz jeden z tych biletów, cena wynosi 50 zł za miesiąc. Zdecydowano się także na komercyjną ofertę dla korporacji skupionych w Nowym Centrum Łodzi500 zł miesięcznie za jedno miejsce parkingowe na wyłączność. Ponadto liczy się wyłącznie najniższy poziom parkingu.

Co ciekawe, ceny biletów jednorazowych pozostaną bez zmian.