Dewastował ławki na przystankach

Czasem trudno zrozumieć, co siedzi w niektórych głowach – zatrzymano wandala, który odpowiadał za niszczenie ławek pod wiatami przystankowymi. Niszczenie miejsc siedzących trwało przez ponad pół roku – mężczyzna ma na swoim koncie 38 ławek. Straty wynoszą ponad 3 tysiące złotych.

Dział Infrastruktury Przystankowej

Wandal wpadł w ręce Działu Infrastruktury Przystankowej (został złapany na gorącym uczynku). Za złapanie mężczyzny odpowiadała ekipa, która zajmowała się naprawianiem szkód – mowa więc o ludziach, którym ogromnie zależało na złapaniu dewastatora. Kiedy przyjechała policja, okazało się, że złapany mężczyzna ma nie tylko składanego noża, którym niszczył ławki – policjanci znaleźli trzy inne noże i broń palną! To pokazuje, że działanie na własną rękę może nieść za sobą ryzyko.

Sprawą zajmują się policjanci pracujący przy ulicy Wysokiej (VI komisariat policji). Wiadomo też, że mamy do czynienia z recydywistą. Warte podkreślenia jest również to, że mężczyzna upodobał sobie przystanki – wcześniej zatrzymanie dotyczyło niszczenia przystanku na Bałutach. Zatrzymanemu grozi nawet 5 lat więzienia.